W dniach 19-21 marca 2023 roku na Dzikiej Ochli zorganizowaliśmy otwarte wydarzenia piknikowe, których głównym celem było przywitanie wiosny a kulminacyjnym momentem topienie i palenie marzanny, specjalnie przez nas przygotowanych na te dni. Naszym pragnieniem było przypomnienie zanikającej tradycji – Marzanny – wywodzącej się ze słowiańskich tradycji poprzednich pokoleń. 

Goście odwiedzający nas w tych dniach bardzo nas zaskoczyli radością i pomysłami na wspólne zabawy. Wielu z nich przybyło także z własnoręcznie przygotowanymi kukłami – marzannami. 

Ich obecność i zaangażowanie przyczyniły się do chęci organizowania kolejnych, podobnych wydarzeń mających na celu nie tylko utrwalanie naszych tradycji ale także rozwoju i jednoczenia się lokalnej społeczności, przede wszystkim ludzi młodych i dzieci. 

Właściciele baru na terenie naszego ośrodka przygotowali dla przybywających gości pyszną grochówkę, przekąski i kiełbaski, które każdy mógł kupić w specjalnej, atrakcyjnej cenie i upiec samodzielnie na ognisku.

Wśród wielu gości odwiedzających nas w tych dniach były zorganizowane grupy m.in.:

  • Lodołamacze Spoko Tato
  • EKM Lubuskie Morsy
  • Zielonogórskie Amazonki 
  • Zespół Szkół Zawodowych PBO z Zielonej Góry
  • Szkoła Podstawowa nr 8 z Zielonej Góry 

Dziękujemy i do zobaczenia wkrótce! 

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tych dni. Z niektórych fotografii wynika, że nie każdy zatęsknił za wiosną 😉