Lato w Leżaku – Wieczór z Bareją

 

W sobotę 17 czerwca zorganizowaliśmy pierwsze w naszym ośrodku wydarzenie kulturalne o charakterze filmowym z cyklu Kino w Leżaku pt. Wieczór z Bareją.

Nie byłoby w tego typu imprezie nic niezwykłego gdyby nie kilka istotnych elementów a wśród nich przede wszystkim spotkanie autorskie z Panią Katarzyną Bareja, która w swojej książce o ojcu pt. „Żaby w śmietanie czyli Stanisław Bareja i bliscy” opisała wiele anegdot, historii mniej znanych lub wcale o reżyserze, jego życiu prywatnym czy nieznanych epizodów z planów filmowych i nie tylko. Goście mieli możliwość nie tylko zakupu książki ze specjalną dedykacją ale także do osobistego porozmawiania z Panią Katarzyną.

Na uwagę tego wieczoru zasługuje także wizyta winiarzy z Winnicy Aris z Osiecznicy k/ Krosna Odrzańskiego, którzy nie tylko opowiedzieli o swoich pasjach ale także poczęstowali nas swoimi wyrobami. Niektórzy mieli też możliwość zakupu całej butelki w atrakcyjnej cenie by móc delektować się doskonałym winem we własnych domach.

Nie zabrakło pysznych przystawek, serów i wędlin będących idealnym połączeniem z delektowanymi winami. W późniejszych godzinach każdy mógł spróbować rozgrzewającej, historycznej i pysznej, ochlańskiej zupy gulaszowej.

Oczywiście nie zapominamy o głównym bohaterze tego wieczoru – Stanisławie Barei, dlatego wraz z zielonogórskim Kinem Newa przygotowaliśmy pokaz dwóch, kultowych tytułów: „Miś” oraz „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz”

Mimo chłodniejszej nocy niektórzy goście wytrwali do końca by po 2 w nocy powrócić do domów ze wspaniałymi wspomnieniami.

Na czas imprezy ośrodek został zamknięty, ograniczyliśmy także ilość miejsc aby zagwarantować wszystkim gościom nieco intymności a jednocześnie atmosferę przyjacielskiego relaksu i swobody.