Dziki Dzień Dziecka 2023

W sobotę 3 czerwca zorganizowaliśmy duży piknik rodzinny pt. „Dziki Dzień Dziecka”. Zależało nam aby była to impreza inna niż większość, bez wszędobylskich dmuchanych zamków, waty cukrowej i straganów z balonami. Postawiliśmy na aktywność, kreatywność a przede wszystkim bliskość rodzica z dzieckiem co doskonale się sprawdziło czego owocem były wspólne i aktywne zabawy całych rodzin. Zależało nam też aby dzieci nie musiały wnosić opłat w poszczególnych strefach zabaw dlatego wprowadziliśmy symboliczną, jedną opłatę w wysokości 5 zł za cały dzień atrakcji.  Wszystkie atrakcje w tym dniu podzieliliśmy na strefy odpowiednie do wieku dzieci, bo to w końcu był ich dzień. 

Dla najmłodszych dzieci a w szczególności ich rodziców – NAMIOT BOBASA – prowadzony przez Panią Ewę Sozańską, która prowadziła warsztaty z dziedzin umacniania więzi rodzica z dzieckiem od pierwszych dni jego życia poprzez relacje, dotyk, muzykę, ruch… W namiocie bobasa był też intymny kącik umożliwiający karmienie czy przewinięcie dzidziusia. 

Dla nieco starszych dzieci wspaniałe wychowawczynie z Żłobka i Przedszkola Nibylandia przygotowały masę zabaw ruchowych, muzycznych i plastycznych. Także rodzice mogli porozmawiać ze specjalistami i poznać bliżej działalność tych przedszkoli. 

Dla nieco starszych dzieci ale także ich rodziców instruktorzy z Grot Arena przygotowali mnóstwo aktywnych i emocjonujących gier m.in. Laser Tag, strzelnicę ASG, łucznictwo, zabawy w dmuchanych kulach itp. Do tych zabaw ustawiały się kolejki spragnionych mocnych wrażeń gości. 

Także strefa RC – zdalnie sterowanych modeli, którą poprowadził nasz znajomy z Gubina – Marcin Bednarz dała możliwość wypróbowania swoich umiejętności na specjalnie przygotowanym torze offroadowym. Elektryczne Crawler-y rozwijają prędkość do 60 km/ 6 jednak na przygotowanym torze ich moc została ograniczona tak by „kierowcy” mogli szkolić swoją technikę jazdy. 

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się też nasza strefa Art. Tutaj dzieci pod okiem naszych wspaniałych instruktorek poznały String Art  czyli tworzenie obrazów 3D z użyciem drewnianej deski, gwoździ i kolorowych włóczek. To takie połączenie majsterkowania z plastyką. Podobnym połączeniem było tworzenie własnych, prawdziwych zegarów, które dzieci mogły zabrać ze sobą do domów. Natomiast na specjalnie przygotowanych sztalugach i podkładach malarskich z użyciem wysokiej jakości farb akrylowych każdy młody artysta mógł wykonać najpiękniejsze dzieło malarskie na świecie. Strefę malarstwa wyposażył nam sklep Deco Plastyk z Zielonej Góry przy ul. Jedności 33 za co bardzo dziękujemy. Wszyscy artyści mogli się poznać różnicę między materiałami plastycznymi wysokiej jakości od tych „marketowych”. 

Na zakończenie dnia DJ Bamse zaprosił wszystkie dzieci wraz z rodzicami do niezapomnianej dyskoteki. Mimo wysokiej temperatury nasi tancerze stanęli na wysokości zadania wesoło pląsając w rytmy świetnej muzyki. 

Dj Bamse został z nami do późnych godzin nocnych, bo Dziki Dzień Dziecka po godzinie 21:00 został skierowanych do tych najstarszych dzieci. Na Dyskotekę Dorosłego Dziecka 3D mogło przyjść każde, pełnoletnie „dziecko” by bawić się na pełnym luzie. Chętni przebierali się i charateryzowali na dzieci a najlepiej przebrana grupa „dorosłych bobasów” otrzymała od nas Voucher na 100 zł do wykorzystania w naszej restauracji. 

To był piękny, pełen wrażeń dzień, za który dziękujemy naszym partnerom, darczyńcom a także Wam kochani goście, mali i duzi. Do zobaczenia na kolejnych imprezach!