Dla zdrowia

Uwaga! Poniższe informacje mają na celu polepszenie a nie zastąpienie kontaktu z lekarzem i mają one charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Jeżeli masz wątpliwości dotyczące stanu swojego zdrowia i możliwości korzystania z sauny zasięgnij porady specjalisty lub swojego lekarza. 

Sauna fińska przez oddziaływaniu ciepłem na organizm uruchamia procesy wewnątrz ciała mające pozytywny wpływ na samopoczucie, zdrowie i układ odpornościowy. Wzrost ciepłoty ciała przyspiesza krążenie krwi poprawiając pracę organów. Sesje (zabiegi) w saunie fińskiej wskazane są przy zaburzeniach krążenia obwodowego i niedokrwistości – anemii, dla osób cierpiących na astmę, bóle reumatyczne, bóle mięśni czy borykające się z częstymi spadkami ciśnienia. Podczas sesji w saunie następuje przyspieszanie przemiany materii oraz intensywne rozgrzanie organizmu, co wspomaga zrzucanie zbędnych kilogramów, oczyszczaniu organizmu z toksyn oraz zwiększeniu chęci na ćwiczenia fizyczne i zdrowy ruch.

Ciepło łagodzi napięcia psychiczne, poprawia nastrój i relaksuje dzięki czemu chętnie z sauny korzystają osoby cierpiące na depresję

Ciepło poprawia trawienie i przemianę materii. Ma pozytywny wpływ na poprawę stanu skóry i cery, zwłaszcza skłonnej do wyprysków. 

Po sesji w saunie warto schłodzić ciało w zimnej wodzie co doskonale poprawi ukrwienie organizmu, zamknie rozszerzone naczynka i przywróci właściwą temperaturę ciała po wcześniejszym rozgrzaniu w saunie. Należy jednak pamiętać aby schładzać ciało stopniowo od dolnych partii ciała w górę aby nie wywołać szoku termicznego. W sekcji >jak korzystać< dowiesz się więcej na ten temat.

Uwaga! Z sauny fińskiej nie mogą korzystać kobiety w czasie menstruacji oraz w okresie ciąży. Dodatkowo z sauny nie powinny korzystać osoby z chorobami układu krążenia, z zaburzeniami hormonalnymi i chorobą tarczycy. 

Nie zaleca się korzystania przez osoby z chorobami oczu, chorym psychicznie, na epilepsję czy klaustrofobię. Sauna fińska nie jest również wskazana dla dzieci.