Nasz ośrodek

Nasz ośrodek usytuowany jest na obrzeżach Zielonej Góry. Z jednej strony otoczony jest pięknym lasem, z drugiej niewielkim jeziorem przepływowym. Jeziorko o tej samej nazwie co nasz ośrodek – Dzika Ochla – zasilane jest przez małą rzeczkę Pustelnik, której początek znajduje się w sąsiadujących Wzgórzach Piastowskich. Stale uzupełniane przez kilka naturalnych źródeł przepływa przez nasze „oczko” by kontynuować swą podróż aż do Barcikowiczek gdzie łączy się z większą siostrą – Śląską Ochlą. Na uwagę zasługuje maleńka wysepka na jeziorku będąca ostoją dla ptactwa wodnego chętnie skrywającego się przed zgiełkiem wiosenno-letnich zabaw i imprez w naszym ośrodku. Pływający rowerami wodnymi niejednokrotnie mieli okazję podglądać życie tych ptaków ale też żółwi, które upodobały sobie nasze wody. 

Sąsiadujące z nami, bogate w dziką naturę parki i lasy są doskonałym miejscem do długich spacerów pieszych, nordic walking czy przejażdżek rowerowych. 

Na ogrodzonym terenie znajdują się obiekty sportowe i rekreacyjne dla dzieci i dorosłych duży pomost prowadzący na wyspę z pirackim statkiem, pomost ze sprzętem pływającym, który można wypożyczać od wczesnej wiosny do jesieni. Tutaj czeka na gości duża wiata z napojami, przekąskami i lodami z lokalnej wytwórni. W drugiej części zaprasza urokliwy lokal restauracyjno-kawiarniany o charakterze przytulnej przystani jachtowej. Wygodne siedziska na ciepłym, plażowym piasku, żagle nad głowami i przepiękny widok na jezioro zachęca by przyjść z rodziną na pyszny obiad czy z przyjaciółmi na wieczornego drinka. 

Na terenie naszego ośrodka w sezonie od wiosny do jesieni odbywa się wiele imprez i wydarzeń zarówno dla najmłodszych jak i starszych gości. Więcej w części „Nadchodzące Wydarzenia” 

W okresie zimowym szczególnej uwadze polecamy jedyną w Zielonej Górze saunę Fińską z widokiem na jezioro i prywatnym zejściem do wody oraz oczywiście zimowe przysmaki naszej restauracji w tym autorskie grzańce dla dzieci i dla dorosłych. 

Nasz obiekt polecamy także firmom i osobom prywatnym do organizacji różnych wydarzeń i imprez okolicznościowych. 

Zapraszamy serdecznie!