Wieczór z Bareją

Stanisława Barei pokoleniu „PRL-u” przedstawiać nie trzeba, wielu go znało i słyszało o nim, jednak każdy bawił się i bawi do dzisiaj przy jego ponadczasowej twórczości filmowej. W polskiej kinematografii zasłynął przede wszystkim jako reżyser i scenarzysta, często pojawiał się też na ekranie w mniejszych lub większych rolach aktorskich.
Dzisiaj mówiąc „Bareja” przed oczami mamy słynnego „Misia”, „Bruneta wieczorową porą” czy „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz”.

Nie każdy z nas jednak zna Stanisława Bareję, jak to się mówi kolokwialnie – „od kuchni”, dlatego podczas naszego „Wieczoru z Bareją” pragniemy razem z Wami poznać nieco bliżej jego historię, życie, rodzinę. Uznaliśmy, że nikt lepiej nie tego nam nie przybliży jak córka Pana Stanisława – Pani Katarzyna Bareja, którą mamy zaszczyt gościć w tym dniu na Dzikiej Ochli.


Nasze premierowe „Kino w Leżaku” rozpoczniemy właśnie od wieczoru autorskiego, podczas którego Pani Katarzyna zaprezentuje swoją książkę pt.”Żaby w śmietanie czyli Stanisław Bareja i bliscy” i opowie nam wiele fascynujących faktów z życia jej ojca. Jeżeli czas pozwoli będzie też chwila na wspólne dyskusje.


Kwintesencją „Wieczoru z Bareją” będzie oczywiście plenerowe kino, do którego wybraliśmy dwie, kultowe pozycje:

„Co mi zrobisz jak mnie złapiesz” z 1978 r. oraz „Miś” z roku 1980.

Nie bez powodu wybraliśmy właśnie te tytuły, bo to one jak się okazuje są znane nie tylko przez wspomniane pokolenie „PRL-u” ale też i nieco młodszych widzów, których także serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, iż scenariusz do obu filmów tworzył sam reżyser – Stanisław Bareja wraz ze Stanisławem Tymem a główne role w obu tytułach odegrali Stanisław Tym i Krzysztof Kowalewski czyli dwóch, chyba najbardziej ukochanych aktorów komediowych epoki.
Chcemy aby ten wieczór był pełen zarówno miłych wspomnień, nowych odkryć ale przede wszystkim mnóstwa śmiechu ze scen niekiedy tak bardzo aktualnych i dzisiejszych.
Uznaliśmy również, że w dbałości o jakość „Kina w leżaku” będzie to wydarzenie zamknięte z ograniczoną liczbą miejsc a jak sama nazwa mówi wygodna, piknikowa forma spędzenia tego czasu, czy to w leżaku, czy na kocach pozwoli nam wszystkim na nieco luźniejszą, przyjacielską atmosferę.
Każdy z gości przywitany zostanie lampką doskonałego wina z lokalnej winnicy Aris z Osiecznicy oraz smakowitymi przekąskami z naszej restauracji. Przed emisją pierwszego filmu zaprosimy na pyszny deser z lodów z zielonogórskiej Fabryki Lodów Naturalnych i aromatyczną kawę a przed filmem „Miś” każdy z gości będzie mógł skosztować ciepłego posiłku z naszej restauracji.
Wy, drodzy goście musicie jedynie pamiętać aby zabrać ze sobą ciepłe kocyki i mnóstwo pozytywnej energii, którą my postaramy się zamienić na jeszcze więcej uśmiechu i niezapomnianych wspomnień.

Rozpoczynamy o godzinie 20:00. Planowane zakończenie wieczoru ok. godziny 2:00

Organizatorami i fundatorami wydarzenia, niezbędnych licencji oraz przyjazdu Pani Katarzyny są Stowarzyszenie Ośrodek Kulturalno-Rekreacyjny Dzika Ochla w Zielonej Górze oraz Kino Newa.

Goście chcący wziąć udział w wydarzeniu ponoszą jedynie koszt poczęstunków oraz obsługi przygotowanych przez firmę Abeto. W związku z ograniczoną liczbą miejsc potwierdzeniem rezerwacji jest dokonanie przedpłaty na podstawie zgłoszenia jakie otrzymacie Państwo w mailu zwrotnym po wysłaniu poniższego formularza.

Partnerami wydarzenia są:

Cena biletu – 109 zł


W przypadku dodatkowych pytań prosimy o telefon – Lesław Barczyński 793 379 300

Do zobaczenia!